Z místa, kde žijeme - úvodní setkání

31.3.2022 / Josef Rabara / 20 fotografií

Podívejte se na atmosféru úvodního setkání žákovských týmů projektu Z místa, kde žijeme. V letošním ročníku bude šest žákovských týmů z celé České republiky zpracovávat příběh pamětníka komunistického bezpráví na základě příběhů lidí, kteří v současné době bojují o lidská práva v zemích postsovětského regionu. 

Žáci absolvovali sérii workshopů a také se zúčastnili promítání dokumentárního filmu v rámci mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. 

Setkání se uskutečnilo v rámci projektu JSNS - Vzdělávání o lidských právech prostřednictvím audiovizuálních materiálů; reg. č. projektu LP-HRMGSA-046.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.