Určeno pro: SŠ starší 15 let
 

Studentské prezidentské volby: první kolo 12. a 13. prosince 2022 a druhé kolo 18. a 19. ledna 2023

 

AV lekce

 

Jak se zapojit

Průběh Studentských voleb

  • Vyučující (školní garant/ka voleb) zaregistruje školu do projektu prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Pro registraci do Studentských voleb je nutné být registrovaným uživatelem webu jsns.cz. Registrovat se na web můžete zde.

  • Materiály potřebné k uskutečnění voleb naleznete ke stažení na našich webových stránkách. Jedná se o hlasovací lístky, pokyny pro voliče, pokyny pro volební komise, publikaci ke Studentským volbám, plakáty Studentských voleb, nálepku na volební urnu. Zároveň materiály registrovaným školám zašleme i poštou.

  • Při přípravě na Studentské volby lze využít audiovizuální lekce umístěné na našem webu. Můžete tak volby zahájit projekcí doporučených dokumentárních filmů, pozvat si do školy hosta, vyzkoušet některou z připravených aktivit do hodin nebo uspořádat jiné doprovodné akce.

  • Školní garant/ka voleb sestaví studentskou volební komisi, která bude zodpovědná za přípravu a průběh voleb na vaší škole. Volební komise stanoví svého předsedu/předsedkyni, který/á bude činnost komise průběžně koordinovat.

  • Volební komise spolu s garantem voleb zajistí průběh voleb a spočítají výsledky školního hlasování.

  • Garant/ka voleb odešle výsledky školních voleb sociologické agentuře Kantar. Agentura výsledky zpracuje. 

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.