I zdánlivé drobnosti mohou pomoci

23.8.2017 / Kdo jiný?

Pokračujeme v představování studentských projektů v programu Kdo jiný?, které běží po celé České republice.

Tyto studentské aktivity jsou ukázkou, že každý může zlepšit věci ve svém okolí a každodenním životě. Není důležité, kolik je člověku let, ale jaké má odhodlání a nápady.

Parta studentů z neveklovského gymnázia založila organizaci DOORS, do které se zapojili i další spolužáci a společně pořádají akce, kterými se snaží oživit běžný školní den, ale i pomoci potřebným ve svém okolí. Pořádají zábavné filmové noci, Vánoční jarmarky nebo i charitativní sbírky.

Studenty gymnázia v Panské zaujal projekt veřejných lednic a šatních skříní, které slouží lidem v nouzi, tedy sociálním menšinám, seniorům, samoživitelům s dětmi, mladým lidem z rizikových skupin, lidem bez domova a cizincům. Vybrali si jednu lednici a šatní skříň, které začali plnit jídlem a oblečením.

I zdánlivé drobnosti mohou pomoci a spousta mladých lidí se nebojí převzít zodpovědnost.

Do našeho projektu Kdo jiný? je stále možné se zapojit. Stačí se zaregistrovat nebo se o projektu poradit s koordinátorkou Zuzanou Trachtovou (zuzana.trachtova@jsns.cz).

 

 

 

 

 

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.