Srdečně vás zveme na slavnostní křest hry DigiStories: Alex

12.10.2023 / Mediální vzdělávání

Srdečně vás zveme na slavnostní křest nové výukové hry DigiStories: Alex, která vznikla ve spolupráci JSNS a organizace Charles Games. Křest se uskuteční v úterý 24. října od 17:30 v prostorách Centra Langhans na Praze 1. Těšit se můžete na představení samotné hry, ale také na slovo tvůrců výukových her ze společnosti Charles Games a na debatu s odbornicí na digitální závislosti. 

Přijďte společně s námi oslavit vydání nové výukové videohry DigiStories: Alex. Na slavnostním křtu představíme jak hru samotnou, ale dozvíte se i informace o výukových videohrách od organizace Charles Games. Součástí bude také debata k tématu zdravých návyků v digitálním prostředí včetně praktických tipů, jak tyto návyky budovat, s Kateřinou Lukavskou, odbornicí na téma digitálních závislostí (Karlova univerzita, Slow Tech Institute). 

Vše doplní slavnostní raut a přípitek.

Přihlásit se na slavnostní křest 

Kapacita křtu je omezená, proto prosíme o včasné zarezervování místa. Vaši účast potvrdíme e-mailem během nejbližších dní. Chcete se na cokoli zeptat? Prosím, ozvěte se na barbora.valova@jsns.cz

Výuková videohra k tématu zdravých návyků v digitálním prostředí

DigiStories: Alex je výuková videohra, která otevírá téma zdravých návyků v online prostředí. Hra formou interaktivní konverzace na smyšlené sociální síti DigiStories zobrazuje příznaky a následky problematického chování souvisejícího s nadměrným užíváním digitálních technologií, v tomto případě v podobě hraní online hry. Výuková hra DigiStories: Alex je vhodná pro kolektivní výuku ve třídě a umožňuje žákům pochopit problematiku prostřednictvím vlastního prožitku

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.