Studenti natočili dokument o vystěhování

10.4.2013 / Kdo jiný?

Šestičlenný tým studentů z Obchodní akademie v Neveklově se rozhodl zachytit vzpomínky pamětníků obyvatel Neveklovska a okolí, kteří byli za 2. světové války vystěhováni ze svých domovů. Práce na projektu s názvem Ohlédnutí vyústila dokumentárním filmem, který studenti natočili během jeho realizace.

Od podzimu 2012 zaznamenávali studenti průběh projektu na kameru, natočili několik rozhovorů a zpracovali také teoretické pojednání o období, kterému se v projektu věnovali. Z rozhovorů s pamětníky zpracovali také přepis jejich vzpomínek, nakonec přišel na řadu vznik samotného dokumentárního filmu. Pro sestříhání materiálu využili studenti rady a služby odborníka. "Když jsme se rozhodli natočit film o nedávné historii, netušili jsme, jak mnoho nás téma zaujme. První setkání s pamětníky byla pro nás dobrodružná. Vstupovali jsme do něčeho, o čem jsme příliš nevěděli, do něčeho, co pro nás bylo naprosto nové," říká jedna z autorek projektu Laďka Kořínková z 2.A a projekt podobě hodnotí také její spolužačka Kristýna Jarešová.

Stejně jako v ostatních týmových projektech Kdo jiný? se snaží žáci přispět realizací svého projektu k rozšíření povědomí veřejnosti o vybraném problému, který si zvolili. Již brzy budou studenti prezentovat výsledky svého projektu veřejnosti.

 

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.