Prodloužili jsme registraci do studentských voleb

2.4.2014 / Studentské volby

S ohledem na velký zájem škol jsme se rozhodli prodloužit registraci do Studentských voleb do Evropského parlamentu do 3. dubna. Neváhejte a zapojte se také vy společně se svými žáky, kteří si budou moci před reálnými volbami vyzkoušet tzv. volby "nanečisto". 

 

 

 

Jako učitel ZSV musím ocenit, že díky studentským volbám se nám ve většině tříd podařilo otevřít diskuzi o současné politické scéně. V hodinách jsme mluvili o rozdílech mezi pravicí a levicí, o volebních programech politických seskupení, o důvodech předčasných voleb i o smyslu voleb vůbec,“ hovoří o přínosu projektu pro mladé lidi Filip Worm z Gymnázia Jeseník. Jeho škola se zapojila do posledních studentských voleb na podzim 2013, kdy si žáci starší 15 let zkusili volit kandidáty do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. 

Do studentských voleb se mohou zapojit všechny střední školy v České republice. Účast v projektu je zdarma. Zaregistrujte svou školu prostřednictvím elektronického formuláře do 3. dubna 2014.

Více informací naleznete na www.jsns.cz/volby.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.