Jubilejní Příběhy bezpráví s písněmi Marty Kubišové

29.10.2014 / Příběhy bezpráví

Slavnostně jsme zahájili 10. ročník Příběhů bezpráví. Šimon Pánek, Marta Kubišová a Tomki Němec předali Ceny Příběhů bezpáví letošním laureátům, uvedli jsme nový film a celá Lucerna připila na zdraví projektu.

 

"Mám ve vás důvěru, že se budete politicky angažovat a povedete náš stát správným směrem. Na této cestě vám přeji čerstvý vítr do plachet," pronesla jedna z laureátek Ceny Příběhů bezpráví paní Karla Charvátová (roz. Grollová) směrem k mladým lidem. Dalšími letošními laureáty jsou Jarmila Stibicová a Josef Čoček (ze zdravotních důvodů se nemohl akce zúčastnit, cenu za něj přebíral dlouholetý přítel a další z řady pamětníků pravidelně besedujícící na školách Leo Žídek).

Marta Kubišová během slavnostního večera zazpívala píseň Vyznání a pak se zájmem sledovala, jak její slavnou Modlitbu pro Martu pojala dvojice mladých hudebníků v dubstepové verzi.

Představili jsme výstavu fotografií, která vznikla jako vyústění týmových projektů Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme. Zachycuje portréty pamětníků od fotografa Vojtěcha Vlka spojené s medailonky popisující jejich životní osud. Přístupná je zdarma ode dneška až do 29.11. 2014 v Langhans – Centru Člověka v tísni.

V závěru večera jsme pokřtili zbrusu nový film ředitele Jednoho světa na školách Karla Strachoty 1989: Z deníku Ivany A., který pohledem osmnáctileté studenty reflektuje poslední rok komunistického Československa.

Jedinečnou atmosféru slavnostního zahájení jubilejních Příběhů bezpráví – měsíce filmu na školách si můžete přiblížit ve fotogalerii.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.