Nový film o roce 1989 k vidění v podzimním kině a na ČT2

10.11.2014 / Příběhy bezpráví

Na dokumentární snímek Karla Strachoty 1989: Z deníku Ivany A. se můžete přijít podívat na Jungmannovo náměstí v Praze, kde ho budeme promítat během Festivalu Svobody. Kdyby se vám nechtělo ven, nebo to máte daleko, pak si ho 17. listopadu můžete pustit na ČT2.

Předlohou filmu je autentický deník osmnáctileté studentky, který reflektuje poslední rok existence komunistického Československa pohledem středoškolačky. Maturitní ples na pozadí událostí Palachova týdne; otravné oslavy 1. máje a memorování sovětských reálií. Na povrchu vyhlídky na šedý život, nemožnost studovat ani cestovat, pod povrchem bublající sametová změna…,“ říká o snímku režisér Karel Strachota.

Film je syntézou skutečných deníkových záznamů, sekvencí ze zpravodajských a publicistických pořadů, ukázek z dobového tisku, soukromých dokumentů a fotografií. Originální filmová výpověď o době před 25 lety, obohacená animacemi a výraznou hudbou, je určena zejména mladé generaci.

Podívejte se na trailer k filmu.

PODZIMNÍ KINO NA JUNGMANNOVĚ NÁMĚSTÍ V PRAZE, 17.–20. 11. 2014, 17:00–21:30 (film budeme promítat vždy od 18:00 a 20:00, můžete se také těšit na sestřih archivních materiálů České televize a FAMU z listopadu a prosince 1989). Vstup zdarma.

Na film 1989: Z deníku Ivany A. se můžete rovněž podívat v televizi, 17. 11. 2014 ho od 18:00 odvysílá ČT2.

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.