Jaké je tvoje největší přání?

29.1.2015 / Příběhy bezpráví

Takovou otázku pokládá dokumentaristka Olga Špátová ve věznicích, školách, na demonstracích, ve městě i na venkově po celé České republice. Diskutujte i vy se svými žáky o jejich životních hodnotách. Máme pro vás novou AV lekci Největší přání.

Životní hodnoty současníků jsou ve filmu Největší přání porovnávány s hodnotami předlistopadových generací, které jsou tu přítomny v záběrech ze stejnojmenných dokumentů režisérčina otce, klasika českého dokumentu Jana Špáty z let 1964 a 1989.

Po zdraví, štěstí, přátelství nebo lásce touží všichni lidé stejně, jenže každý si je představuje trochu jinak,“ říká Jan Sokol, filozof, překladatel filozofických textů a vysokoškolský pedagog, který vypracovával odpovědi na nejčastější otázky, které film vyvolává.

AV lekci Největší přání můžete zařadit do výuky základů společenských věd nebo dějepisu. Film i zpracované aktivity do výuky jsou určeny pro žáky starší 15 let.

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.