Filmem a debatou proti drogám

12.3.2015 / Filmové kluby

Studentští organizátoři filmových klubů mají nyní jedinečnou možnost ve svých filmových klubech otevřít téma drogových závislostí. Autoři nejlepších zpráv o projekci pojedou do Drážďan.

V rámci festivalu Jeden svět 2015 proběhlo internacionální setkání studentských organizátorů filmových klubů. Čeští a němečtí středoškoláci shlédli časosběrný dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové mapující čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Po projekci debatovali s experty v oblasti prevence drogových závislostí z Progressive o.p.s. V odpoledních hodinách pak měli možnost navštívit Prahu očima bezdomovců z Pragulic. Studenty provázela bývalá feťačka Zuzka a vyprávěla jim o tom, jak se žije v Praze v zajetí drog.
Do května 2015 mohou klubáci pozvat drogového experta, kterého jim zajistíme a promítat tematický film Katka. Po projekci pošlou krátký text o akci a několik fotek. Autoři čtyř nejzajímavějších příspěvků budou mít možnost jet v říjnu do Drážďan na setkání s německými organizátory filmových klubů. Projekt mohl být uskutečněn díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti. Fotogalerie ze setkání

 

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.