Motivujte žáky k větší občanské aktivitě

18.3.2015 / Vzdělávání vyučujících

Na duben jsme pro vás připravili semináře k projektu Kdo jiný?, které se zaměří na podporu občanské angažovanosti mladých lidí. Semináře akreditované Ministerstvem školství se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě.

Všímat si svého okolí, nebýt lhostejný, umět prosadit svůj nápad a názor, naslouchat druhým, dotáhnout věci až do konce, zorganizovat si čas, poučit se z neúspěchu – to vše se žáci učí v projektu Kdo jiný?,“ říká učitelka Andrea Pilichová ze Základní školy T. G. Masaryka v Bílovci.

Pokud se chcete dozvědět, jak se žáci mohou  podílet na  řešení konkrétního společenského tématu nebo o tom, jak žáky motivovat, aby byli sami ve společnosti aktivní, pak se přihlaste na některý z našich jednodenních seminářů. Pořádáme je: 9. 4. Brně, 16. 4.Praze a 30. 4. v Ostravě.

Získáte také praktické dovednosti v oblasti vzdělávání prostřednictvím dokumentárních filmů a naučíte se pracovat s audiovizuálními lekcemi zaměřenými na občanskou angažovanost. V praxi si vyzkoušíte některé aktivity do hodin a naučíte se snadno orientovat na našem audiovizuálním portále. Semináře povede zkušená lektorka a pedagožka Vlasta Vyčichlová. Účastníkům proplatíme jízdné a zajistíme stravování během celého dne.

Máte-li zájem se přihlásit, kontaktujte koordinátorku projektu Kristinu Němcovou na kristina.nemcova@jsns.cz, anebo se rovnou přihlaste na jsns.cz.  

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.