I Komenský by dneska promítal

25.3.2015 / JSNS

Blíží se den učitelů, který slavíme při výročí narození Jana Amose Komenského. Z jeho myšlenek vychází nejen moderní pedagogika, ale do jisté míry také náš vzdělávací program. Žáci poznávají svět okolo sebe atraktivní formou prostřednictvím dokumentárních filmů. I vy můžete promítat ve třídě. Instruktážní film vám poradí, jak na to.

Film vtáhne žáky do děje a zapůsobí na ně víc, než když na ně učitel bude monotónně mluvit čtyři pět hodin. Díky filmu si odnesou to podstatné, co jsem jim chtěla sdělit,“ říká o využívání audiovizuálních materiálů ve výuce Andrea Tláskalová ze základní školy ve Zbirohu. 

Instruktážní film Komenský by promítal vás seznámí se zkušenostmi vašich kolegů-pedagogů, kteří dokumentární snímky při výuce využívají. Co se jim osvědčilo a jaká úskalí vás například mohou potkat. Vedle rad a doporučení se také dozvíte, jak předejít případným technickým komplikacím, jako jsou problémy se zvukem nebo obrazem.

Film Komenský by promítal najdete v sekci Další vzdělávání pedagogů na našem webu.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.