Seminář: Aktuální témata v historii

10.11.2015 / Příběhy bezpráví

I v dějepisu je možné zabývat se tématy, která jsou aktuální a které nás pálí. Protože historie se opakuje.

S lektorkou Ilonou Horáčkovou se budeme věnovat tomu, jak do výuky zařadit téma okupace Československa v roce 1968 v souvislosti se současnou situací na Ukrajině, resp. Krymu. Druhá část semináře se bude týkat tématu uprchlíků, přičemž se zaměříme na paralely k československým emigračním vlnám a k tomu, jaké cesty českoslovenští občané při emigraci používali a co je v exilu čekalo.

Hostem semináře bude Tereza Engelová - česká novinářka a moderátorka. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 2000 externě spolupracovala s Českou televizí a od roku 2002 byla řádnou redaktorkou zahraniční zpravodajství ČT. Rok žila ve městě Gaziantep nedaleko syrských hranic. Můžete se podívat na její rozhovor na DVTV.

Seminář je zdarma, je akreditován MŠMT a je určen pro pedagogy ZŠ a SŠ.Účastníkům bude uhrazeno jízdné. Občerstvení bude zajištěno.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ONLINE

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.