Seminář: Aktuální témata v historii

10.11.2015 / Příběhy bezpráví

I v dějepisu je možné zabývat se tématy, která jsou aktuální a které nás pálí. Protože historie se opakuje.

S lektorkou Ilonou Horáčkovou se budeme věnovat tomu, jak do výuky zařadit téma okupace Československa v roce 1968 v souvislosti se současnou situací na Ukrajině, resp. Krymu. Druhá část semináře se bude týkat tématu uprchlíků, přičemž se zaměříme na paralely k československým emigračním vlnám a k tomu, jaké cesty českoslovenští občané při emigraci používali a co je v exilu čekalo.

Hostem semináře bude Tereza Engelová - česká novinářka a moderátorka. Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 2000 externě spolupracovala s Českou televizí a od roku 2002 byla řádnou redaktorkou zahraniční zpravodajství ČT. Rok žila ve městě Gaziantep nedaleko syrských hranic. Můžete se podívat na její rozhovor na DVTV.

Seminář je zdarma, je akreditován MŠMT a je určen pro pedagogy ZŠ a SŠ.Účastníkům bude uhrazeno jízdné. Občerstvení bude zajištěno.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ONLINE

 

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.