TIP: Promítejte nový film o drogách a životě na ulici

19.11.2015 / JSNS

Na podzim jsme pro vás připravili celou řadu nových audiovizuálních lekcí. Mezi nimi najdete i film, který znáte z festivalu Jeden svět: Haiduc - život na ulici. O chlapci, který žije v ulicích rumunské Bukurešti.

Když bylo Nicuovi pouhých sedm let, utekl ze strachu z věčně agresivního a opilého otce z domova. Od té doby žije v ulicích a většinu času tráví zdrogovaný ve společnosti dalších mladistvých narkomanů.

Vdechování toxických výparů z igelitových sáčků mu zničilo zdraví natolik, že během dvouměsíčního pobytu v nemocnici skoro zemřel. Tvrdí, že by se rád uzdravil a začal znovu chodit do školy. Nejdříve se ale musí zbavit své závislosti a zhoubného vlivu věčně zfetovaných „kamarádů“. Podaří se mu s podporou jeho opatrovnice Ralucy začít nový život?

Podívejte se na film a aktivity do hodin.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.