Probuďte diskuzi o situaci na Kubě nebo migraci

19.4.2016 / Filmové kluby

Zajímá vás, jak to teď vypadá na Kubě? Jakými změnami prochází politika, ekonomika i lidská práva? Pozvěte si Kubánce! K migraci zase doporučujeme Lékařku bez hranic.

Jitka Jeřábková a Petr Šmelc z lidskoprávní sekce Člověka v tísni nyní nabízejí přednášku o situaci na Kubě. Jako bonus s nimi přijde aktivista přímo z Kuby, který je nyní do června na návštěve v ČR. Přednáška může být součástí projekce dokumentu z naší databáze, třeba Viva Cuba Libre

Pokud vás zajímá vice téma uprchlické krize a obecně migrace, můžete si pozvat Mílu Janišovou. Pracovala několik let v organizaci Lékaři bez hranic. V létě 2015 absolvovala jako koordinátorka komunikace na misi v Iráku. Věnuje se tématu migrace a uprchlictví. Jistě by s Vámi tuto problematiku prodiskutovala po promítnutí například dokumentu Bojovníci ze severu, nebo jiného dokumentu souvisejícího s tímto tématem.

Pokud budete mít zájem určitě se ozvěte koordinátorce studentských filmových klubů Zuzaně Trachtové (zuzana.trachtova@seznam.cz), která vám zprostředkuje kontakt.

Pokud byste chtěli poradit s hosty po projekci na jiné téma, neváhejte nás oslovit!

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.