Nominujte pamětníky na Cenu Příběhů bezpráví

11.5.2016 / Příběhy bezpráví

Josef Odehnal se se svým postojem k režimu nikdy netajil a už v osmnácti letech se dostal před soud pro mladistvé, kde byl žalován za hanobení Sovětského svazu. Později se domluvil se skupinou tzv. budislavských Jánošíků, že střelbou vystraší místopředsedu místní komunistické strany. A ačkoliv se nakonec této akce sám nezúčastnil, byl zatčen, u výslechu nic neprozdrail a byl odsouzen k 15 letům vězení.
 
O 65 let později ho studenti z Litomyšle nominovali na Cenu Příběhů bezpráví a pan Odehnal si na podiu pražského kina Lucerna z rukou ministra kultury Daniela Hermana a studentky svitavského gymnázia převzal za své hrdinské činy ocenění.“
 
Potkali se Vaši studenti s někým podobným? S někým, kdo se nebál aktivně se postavit komunistickému režimu, a zaslouží si za to podle vás uznání dnešní mladé generace?
 
Řekněte studentům o Ceně Příběhů bezpráví - nominace mohou mladí lidé ve věku 13 až 21 let posílat prostřednictvím online formuláře do poloviny června! Zjistěte více našich stránkách.
 
Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.