Proběhlo závěrečné setkání Z místa, kde žijeme

13.6.2018 / Příběhy bezpráví

Deset studentských týmů zakončilo projekt Z místa, kde žijeme v Knihovně Václava Havla. Přečtěte si o něm víc!

Červnové setkání Z místa, kde žijeme

Deset studentských týmů úspěšně zakončilo projekt Z místa, kde žijeme závěrečnými prezentacemi svých výstupů ve dnech 7.-8. 6. v prostorách Knihovny Václava Havla v Praze. 

Čtvrtečního programu se zhostily týmy z Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala z Ústí nad Labem s příběhem Dr. Václava Šmejkala a krátkým snímkem nazvaným (Ne)svoboda, ZŠ UNESCO z Uherského Hradiště s příběhem Bohumila Vystrčila a Gymnázium Svitavy s příběhem Olejky Vandas. Odpoledne týmy absolvovaly PR workshop s Eliášem Molnárem, který jim poradil, jak s výsledky svého několikaměsíčního pátrání seznámit veřejnost.

V pátek prezentovaly týmy ze SOŠ obchodu a služeb Štursova z Olomouce s prezentacemi na téma perzekuce církví a kulaků, Gymnázium Lovosice s pomocí storytellingu představilo únor 1948 očima pamětníků a archivních pramenů, tým z Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové se zabýval osudy firmy Petrof a ZŠ Liberecká z Jablonce nad Nisou prezentovala příběh politického vězně Františka Radkoviče.

Na závěr jsme přivítali speciálního hosta - studenti Gymnázia Dašická z Pardubic samostatně zpracovali příběh letce RAF Karla Koukolíka. Na prezentaci je doprovodil host z Velké Británie, syn Karla Koukolíka, pan Richard Kennard, který ochotně odpověděl na všechny zvídavé dotazy z publika.

Celý program byl zakončen dobrovolnou exkurzí v kryptě chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici.

Podívejte se na fotogalerii ze setkání i studentská videa!

Přihlašování do dalšího ročníku Z místa, kde žijeme bude spuštěno na začátku prosince.

      

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.