Školní projekce se přesouvají z Prahy do regionů

18.3.2019 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Janek Rubeš si po skončení debaty k #FollowMe udělal se studenty selfie. Nestalo se to poprvé. FIlm k tomu tak trochu svádí :)

Celkem jsme v Praze uspořádali 168 projekcí, které navštívilo přes 12 500 žáků a 800 vyučujících. Chcete nasát trochu té festivalové atmosféry? Prohlédněte si fotogalerii.

Studentská porota složená ze tří aktivních středoškoláků z různých měst, vybrala jako vítězný film nizozemský snímek #FollowMe. Zajímá vás proč? Přečtěte si jejich zdůvodnění.

Uspořádali jsme také čtyři projekce pro rodiče s dětmi, po kterých následovaly zajímavé workshopy. Například k filmu Tanečník Skip jsme zorganizovali taneční workshop, k filmu Monzunová show měly děti možnost vyzkoušet si různé pomůcky pro nevidomé.

Konec v Praze ale neznamená konec celého festivalu! Žezlo teď přebírají kolegyně a kolegové v regionech, kde se bude pokračovat až do poloviny dubna. 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.