Představujeme školní filmy festivalu Jeden svět 2020

28.1.2020 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Školní projekce v rámci festivalu Jeden svět 2020 se blíží a my už vám můžeme představit letošní výběr filmů. Jako každý rok nabízíme filmy z široké spektra aktuální lidskoprávní tématiky pro žáky a studenty od 8 do 20 let.  

V sekci Jeden svět dětem, která je určená především pro žáky základních škol, máme letos novinku -  Projekci č. 3, která je určena pro věkovou kategorii 14 – 15 let. Pro mladší děti nabízíme Projekci č. 1 (8 – 11 let) a Projekci č. 2 (12 – 13 let), které jsou opatřeny dabingem. Filmy se soustředí např. na životní prostředí, život s postižením nebo na dětskou práci. Po každé projekci následuje debata s moderátorem.  

Pro studenty starší 14 let je určen Jeden svět pro studentky a studenty. Nabízíme blok dvou filmů s enviromentální tématikou a čtyři celovečerní filmy. Například Mai Khoi and The Dissidents, o zpěvačce, které se přezdívalo vietnamská Lady Gaga. Kvůli svému současnému protirežimnímu postoji je ale donucena svoji rodnou zemi opustit. Nebo snímek Pro Samu, natáčený v době bitvy o syrské Aleppo, který čerstvě obdržel nominaci na cenu Oscara. Více informací o všech filmech najdete na jsns.cz/festival/filmy

Na školní projekce, o které máte se svojí třídou zájem, je potřeba se přihlásit předem a zajistit si tak místo. Na projekce v Praze bude spuštěno 5. února v odpoledních hodinách online přihlašování, proto buďte nachystaní u počítače. Při zájmu o projekce v dalších 35 městech České republiky, kontaktujte svého regionálního koordinátora.  

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.