Nestihli jste první vlnu Dezinformační dezinfekce? Pro všechny další zájemce je tady dotisk!

9.12.2020 / Mediální vzdělávání

Hledáte návod či inspiraci, jak téma (nejen koronavirových) dezinformací uchopit a začlenit do hodin? Jak dezinformace odhalit, jak se zorientovat v mechanismech dezinformačních webů, jak rozeznat spolehlivé zdroje od nespolehlivých? Odpovědi na tyto otázky nabízí naše nová publikace Dezinformační dezinfekce, která se zatím mezi vyučujícími setkala s úspěchem, a proto jsme se rozhodli udělat její dotisk.

 

„Pro publikaci jsme zvolili název Dezinformační dezinfekce. S určitou nadsázkou jsme chtěli poukázat na to, že dezinformacím se můžeme bránit. Nejefektivnější obranou je přitom posilování schopnosti kriticky analyzovat a posuzovat jednotlivá mediální sdělení, rozlišovat mezi těmi, která jsou založená na faktech, od těch manipulativních a lživých. Nejlepší dezinfekcí je tedy mediální vzdělávání,“ vysvětluje spoluautor příručky a ředitel JSNS Karel Strachota.

Co v publikaci naleznete?

  • analýzy podle metodické koncepce 5 klíčových otázek
  • aktivitu s hracími kartami přibližující motivace pro tvorbu a šíření dezinformací

 

  • praktické tipy na ověřování informací
  • koronavirové dezinformační lahůdky

 

Objednejte si zdarma tištěnou publikaci nebo si ji stáhněte ve formátu PDF.

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.