Zaznamenejte příběhy pamětníků

4.1.2017 / Příběhy bezpráví

Od února do června bude probíhat další ročník projektu Z místa, kde žijemeV něm žákovské a studentské týmy zpracovávají příběh pamětníka či pamětníků ze svého okolíVzhledem k 40. výročí vzniku Charty 77 budou žáci letos hledat příběhy těch, kteří vzdorovali komunistickému režimu podpisem Charty, zapojením se do různých protistátních skupin, distribucí letáků, aktivní účastí v kulturní opozici apod.

Projekt Z místa, kde žijeme, který se letos koná již posedmé, je určen žákům druhého stupně základních škol a studentům středních škol. Žákovské a studentské týmy v něm zmapují vzpomínky pamětníka nebo pamětníků žijících v jejich okolí. Zdokumentují jejich příběh a doplní ho o nejrůznější dobové materiály. Důležitou součástí projektu je i setkání týmů a sdílení zkušeností.

Sestavte tým a přihlaste se! Přihlášku a popis toho, co vás čeká, najdete na stránkách projektu.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.