Nenechte si ujít online debatu na téma Opoziční síly v Rusku

18.5.2021 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Již tuto středu uzavíráme každodenní online debaty v rámci festivalu Jeden svět živě, které se vztahují k letošní nabídce filmů. Připojte se svými studenty 19. května od 10 hodin na poslední online debatu, která se vztahuje k dokumentárnímu filmu My jsme Rusko. Pokud byste nemohli sledovat debatu živě, záznam bude umístěn na portálu JSNS.CZ.

Dokumentární film My jsme Rusko spolu s výukovými materiály naleznete již nyní ke zhlédnutí na našem webovém portálu. Ve filmu se vrátíme do roku 2018 a sledujeme, jak se mladí lidé Milena a Kolja přidávají v Moskvě k největším protiputinovským protestům. Po dlouhých letech mají šanci veřejně podpořit nadějného opozičního kandidáta – Alexeje Navalného. Na každého, kdo se rozhodne Navalného veřejně podpořit, však čeká bariéra předsudků tradiční společnosti následovaná tvrdou silou státního bezpečnostního aparátu. Policejní šikana a zadržování studentů se stávají syrovou připomínkou represivní moci. Ale také zásadní zkouškou vytrvalosti těch, kteří usilují o demokratičtější a svobodnější Rusko. 

Debata na téma opoziční síly v Rusku 

V rámci debaty se zaměříme nejenom na průběh prezidentských voleb v roce 2018, které jsou zachyceny ve filmu, ale i fungování opozičních sil v Rusku, současného uvěznění velkého kritika Kremlu Alexeje Navalného a samozřejmě i česko-ruských vztahů. Dotkneme se i aktuální kauzy ve Vrběticích. Na debatě přivítáme Ondřeje Soukupa, novináře dlouhodobě sledujícího Rusko a Davida Stulíka, analytika bezpečnostního centra Evropské hodnoty. Debatu povede moderátor Jakub Železný.

 

Živý přenos můžete sledovat na stránkách JSNS.CZYoutubovém kanálu Jeden svět a na Facebooku JSNS. Během online debaty můžete se svými žáky a studenty klást dotazy prostřednictví komentářů na Facebooku, Youtube nebo skrze aplikaci Sli.do

Sledovat debatu

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.