Festival Jeden svět nezapomíná ani na rodiče s dětmi

21.5.2021 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Jeden svět připravil řadu skvělých venkovních akcí i pro rodiny. Návštěvníci zde dostávají jedinečnou příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži to, co prožívají protagonisté ve filmech, a odnesli si domů ještě komplexnější zážitek.

Workshopy nového cirkusu pro rodiny s dětmi i veřejnost

Nový cirkus může být zábava, způsob socializace i alternativní způsob vzdělávání, jak ukazuje dokument Máme doma cirkus z letošní festivalové nabídky pro školy. Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži, chystáme pro vás ve spolupráci s organizací Cirqueon dvojici workshopů:

  • První bude od 16:00 zaměřený na rodiče s dětmi od 3 do 6 let, hlásit se na něj může vždy jeden rodič s jedním potomkem. Kapacita je omezená, tak si nenechte místo proklouznout mezi prsty. Přihlaste se přes náš formulář.
  • Druhý workshop, od 18:00, bude naopak otevřený a přístupný komukoliv, kdo se k němu zrovna přichomýtne. Vyzkoušejte si žonglování a prověřte, jak jste schopní pracovat s vlastním tělem pod dohledem mladých cirkusáků, jejichž vrstevníky pak uvidíte v navazujícím dokumentu

Oba workshopy proběhnou 25. května v Kasárnách Karlín.


Parkourový workshop

Další workshop v rámci Jednoho světa venku bude taktéž zaměřený na pohyb. Ve spolupráci s Českou asociací parkouru a pod dohledem profesionálních lektorů z klubů In Motion a Prague Parkour PK1 budete mít v atraktivním prostředí Kasáren Karlín možnost proniknout do základů dynamicky se vyvíjejícího a stále populárnějšího sportu.

Workshop proběhne 26. května od 18.00 v Kasárnách Karlín.


Každý den až do 28. května se můžete zúčastnit také skvělé Bojovky - Zažij Jeden svět jinak! s rozličnými úkoly a hledáním stanovišť. Na místech spojených s festivalem je schováno šest předmětů tematicky spojených s novými i stávajícími tématy festivalu. Dokážete tyto předměty jeden po druhém objevit a vyřešit hádanky, které ukrývají umístění dalšího stanoviště?

 

Mé oblíbené filmy

Mějte své oblíbené filmy rychle po ruce

Novinkou na webu je „symbol srdíčka", který se objeví na Vašem profilu po přihlášení. Jde o funkci ukládání oblíbených lekcí ve vašem profilu. Případně si můžete dávat na seznam filmy, které chcete zhlédnout později.