Připravte se s žáky na festivalovou projekci

27.2.2017 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Chystáte se na festival Jeden svět? Pak jsme právě pro vás přichystali speciální instruktážní lekci, která vám pomůže připravit třídu na to, jak budou projekce probíhat, a seznámí je s tématy dokumentárních filmů, které uvidí v kině.

Některá témata zkrátka vyžadují delší čas na přemýšlení. Navíc ne všichni žáci se orientují v situaci na Ukrajině či v Sýrii a pravděpodobně ne všichni přemýšlejí o problémech, jako jsou chudoba, životní prostředí nebo stáří.

Materiály v lekci Jak se připravit na školní projekce festivalu Jeden svět vám pomůžou motivovat žáky k zájmu o dané téma a uvést je do problematiky, díky čemuž budou schopni plně "vytěžit" diskuzi po filmu.

Ještě jste svou třídu na projekci nepřihlásili? Kontaktujte svého regionálního koordinátora a domluvte se na návštěvě kina ve svém městě nebo okolí. Také v Praze zbývá posledních pár míst.

Výuka s umělou inteligencí

Objevujte se svými žáky svět umělé inteligence


Vyzkoušejte naše nové aktivity do hodin využívající AI chatboty. A pokud je pro vás AI nové téma, nachystali jsme pro vás také manuál Krok za krokem k výuce s umělou inteligencí, díky kterému můžete začít zapojovat AI do výuky vlastním tempem.