Potěšte o Vánocích své kolegy nebo sami sebe dárkem od JSNS

24.11.2021 / JSNS

Chtěli byste o Vánocích potěšit nejen sebe, ale hlavně některého ze svých kolegů? Tak si nezapomeňte do 10. prosince na našich stránkách objednat zdarma některý z našich materiálů a příruček. 

Vánoční svátky se postupně blíží a my bychom vás za celý tým JSNS rádi obdarovali. Hledáte praktický dárek, kterým byste chtěli potěšit sebe nebo některého ze svých kolegů a kolegyň? Nyní máte možnost si u nás objednat zdarma z nabídky našich příruček a publikací. Ale pozor, objednávku zadejte do 10. prosince, abychom Vám ji mohli včas doručit. 

Vybrat si můžete ze čtyř titulů, které jsou určeny pro vyučující na 1. i 2. stupni, ale i na středních školách. Nabídka materiálů zahrnuje různé tematické vzdělávací okruhy.

Objednávkový formulář

Příručka V digitálním světě - mediální vzdělávání s využitím audiovizuálních prostředků pro I. stupeň ZŠ

Příručka navazuje na stejnojmenný seriál V digitálním světě, který seznamuje děti s fungováním digitálního (online) světa a pravidly bezpečného chování v něm. Nabízí praktický návod, jak začít s mediálním vzděláváním ve výuce s využitím audiovizuálních materiálů. Určena je všem, kdo chtějí přispět k posilování mediální a digitální gramotnosti mladších žáků. Zejména pak vyučujícím na 1. a 2. stupni základních škol.

 

Publikace Mediální vzdělávání na středních odborných školách a učilištích: Výukový plán a příklady dobré praxe

Publikace je určena především vyučujícím na středních odborných školách a učilištích, kteří chtějí rozvíjet mediální gramotnost svých žáků a přemýšlejí, jak celé téma uchopit. Inspiraci a prakticky využitelné materiály v ní najdou ale i ti z vás, kdo vyučují na gymnáziích nebo v nejvyšších ročnících základní školy. V publikaci najdete nejen úvod do práce s audiovizuálními lekcemi, ale také tipy, jak překonat překážky, s nimiž se vyučující při mediálním vzděláváním nejčastěji potýkají.

 

Kniha Skautská pátrání po tom, jak u nás vládli komunisté

Kniha Michala Klímy je souborem čtrnácti vyprávění o různých aspektech života v komunistické zemi. Holky a kluci ze skautského oddílu si s jejich starším vedoucím povídají o tom, jak fungovaly školy, obchody, policie, armáda, jak obtížně se dalo cestovat, jak vypadaly noviny a jak lidé poslouchali zahraniční rozhlas, co to bylo Pražské jaro atp. Holky a kluci se na svá vyprávění připravují rozhovory s rodiči a prarodiči. Kniha je určena žákům 5. – 9. třídy a na webu JSNS.cz jsme ke knize připravili vzdělávací aktivity a doprovodné materiály

 

Publikace Klima se mění – a co my?

Publikace Klima se mění – a co my? je první česká publikace shrnující doporučení, jak vzdělávat o změně klimatu. Představuje důležitost klimatického vzdělávání ve společnosti a přináší tipy pro ty z vás, kteří chtějí o klimatické změně se svými žáky mluvit ve svých hodinách. Nabízí inspiraci k tomu, co vše zahrnout do klimatického vzdělávání. Publikaci vydalo Ministerstvo životního prostředí. 

 

Objednávkový formulář

Zpřístupnění filmů žákům

 

Upozornění pro vyučující

Všichni vyučující, kteří mají bezplatnou registraci na našem portále, mohou zpřístupnit jakýkoliv film žákům.

Volbou Zpřístupnit žákům zahrnutou u všech lekcí, je možné vygenerovat přístupové údaje pro žáky.