Žáci z Nového Strašecí uspořádali benefiční koncert

26.4.2017 / Kdo jiný?

Naše týmové projekty Kdo jiný? jsou již několik měsíců v běhu. Každý žákovský tým si zvolil své specifické téma, které je pro něj osobně významné. Jeden z týmů se například rozhodl zabývat doučováním sociálně znevýhodněných dětí, další tým se věnuje přípravě vzdělávacích materiálů o významných osobnostech české historie.

Žáci  Gymnázia J. A. Komenského z Nového Strašecí mají za sebou již velký úspěch. Dominik Petráček, David Schneider a Ondřej Kroupa uspořádali v rámci svého projektu benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Výdělkem podpořili Domov seniorů v Novém Strašecí. Ředitelce domova Miluši Jůnové na závěr koncertu studenti předali šek s 26 222 Kč. Peníze domov seniorů využije na nákup elektrického polohovacího lůžka.

V projektu Kdo jiný? se studenti snaží zlepšit něco ve svém okolí, posílit své organizační schopnosti, naučit se jednat s různými institucemi a organizacemi.

Věříme, že vždy má cenu něco dělat!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.