Bojujte proti homofobii

3.5.2017 / Filmové kluby

Ve středu 17.5. je Mezinárodní den proti homofobii, připojte se s námi k jeho oslavě. Vybrali jsme  dva aktuální snímky Putinovy děti 404 a Duhový šampionát, které přibližují život gayů a leseb v Rusku nebo vypráví o tom, jak probíhala organizace prvního festivalu tolerance k sexuálním menšinám Gay Pride na Ukrajině. 

Uspořádejte projekci, pozvěte hosta na debatu. Homofobie je bohužel stále aktuálním problémem v mnoha zemích kolem nás, ale i po celém světě. Homosexuálové naráží na předsudky a v mnoha společnostech čelí výhrůžkám i otevřenému násilí.

Pokud se budete chtít poradit o výběru hosta napište koordinátorce Studentských filmových klubů Zuzaně Trachtové (zuzana.trachtova@jsns.cz).

Poradíme vám i tipy na hosty k dalším tématům, která vás zajímají.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.