Proběhlo závěrečné setkání Kdo jiný?

4.2.2022 / Kdo jiný?

V úterý 1.2.2022 jsme se sešli na společném závěrečném setkání s devatenácti studenty, kteří se zapojili do projektu Kdo jiný?. Studenti z několika pražských i mimopražských škol od října minulého roku pracují ve skupinách na vlastních projektech, které mají za cíl zlepšit životní prostředí v jejich okolí. Závěrečným setkáním jsme ukončili společnou část projektu, na svých vlastních projektech budou studenti dál pracovat.

Setkali jsme se online a programem nás provedla facilitátorka Klára Berg. Zavzpomínali jsme, co jsme společně zažili, v čem nás práce na projektu obohatila a řekli si, co nás čeká dál.

Jako odměnu za práci a iniciativu jsme studentům nabídli tematické workshopy a soukromou projekci s besedou na festivalu Jeden svět.

Přečtěte si více o projektu Kdo jiný?

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.