Děti a senioři ocení naši pozornost

31.7.2017 / Kdo jiný?

Představujeme projekty z programu Kdo jiný?, kterými se zapojení studenti snaží udělat něco pro své okolí. Následující tři spojuje snaha pomáhat dětem a seniorům.

Skupinka třeťaček z Gymnázia Joachima Barranda v Berouně si připravila léčebný kontakt se psem Jessie v rámci canisterapie a prohlídku hasičského vozu dobrovolných hasičů. Během „zábavného dne“ pro děti s handicapem touto akcí otevřely téma propojení světa dětí s handicapem a dětí bez něj.

V projektu „Snažíme se pomáhat“, začaly studentky Pražského humanitního gymnázia pravidelně docházet do dětského Klokánku. „Čtvrtky v Klokánku se pro nás staly rutinou, za což jsme velice rády. Každý čtvrtek se s dětmi navzájem obohacujeme o nové zážitky a poznatky.“ O tom jak tráví čas, si můžete pravidelně číst na jejich blogu.

Žáci pražské základní školy Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky se rozhodli pomáhat jiné věkové skupině a začali organizovat besídky pro seniory. Svou energii věnují i Dobrovolnickému centru v nemocnici v Motole.

Pomáhat můžete i vy. Stačí se zaregistrovat zde, nebo se o projektu poradit s koordinátorkou Zuzanou Trachtovou (zuzana.trachtova@jsns.cz).

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.