Přihlaste se na seminář

20.10.2017 / Příběhy bezpráví

Chcete se inspirovat, jak pracovat s filmem v hodinách dějepisu? Nebo vás zajímá zpravodajství České televize a možnosti, jak ho využít ve výuce? Přihlaste se na seminář, který pořádáme společně s Českou televizí.

Seminář se koná v úterý 7. listopadu od 9:30 do 16:30 v budově České televize a provázet jím bude lektor a zkušený pedagog Jiří Krejčí a moderátor České televize Václav Moravec. Podrobný program a přihlašování najdete zde - neváhejte, zbývají poslední tři volná místa.

 

Pokud se vám nehodí termín, můžete se přihlásit ještě na seminář, který Česká televize organizuje o dva dny později - 9. listopadu. Informace najdete na stránkách České televize.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.