Studentská literární soutěž 2018 vyhlášena

8.1.2018 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

S blížícím se festivalem Jeden svět vyhlašujeme již tradiční literární soutěž. Zapojit se mohou mladí lidé ve věku 15–20 let. Letošním tématem je Pravda vs. lež. 

Je možné v záplavě informací rozlišit pravdu od lži? Fakta od manipulací? Potřebujeme znát pravdu? Jakou roli v pomyslném souboji lži s pravdou sehrávají média a sociální sítě? Napište esej, fejeton nebo udělejte rozhovor a přihlaste se do naší literární soutěže. Autoři vítězných prací obdrží předplatné časopisu Respekt a finanční odměnu. Svou práci nám můžete poslat třeba hned, nebo až do 19. února.

Přečtěte si podrobnosti o přihlašování a inspirujte se loňskými vítězi.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.