Vždy jsou potřeba studenti, kteří filmový klub táhnou

5.8.2013 / Filmové kluby

Filmové kluby Jednoho světa na školách fungují na středních školách v celé ČR a organizují je sami studenti. Vždy jsou ale potřeba iniciativní jedinci, kteří klub aktivně vedou a oživují.

Klára Ondráčková, studentka gymnázia Boskovice, před časem napsala: Na naší škole již dříve klub probíhal, po odchodu organizátorů, ale klub docela upadl a já se svými spolužáky bychom ho chtěli opět nějakým způsobem uvést do provozu…“  Na konci školního roku uspořádal boskovický tým projekci filmu Mladý, hrdý, nácek v  hudebním klubu Sklepy. Dorazilo skvělých 60 diváků (na snímku). Organizačnímu týmu v Boskovicích držíme palce a těšíme se na další projekce! Zapojte se i vy do projektu filmových klubů!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.