Jiří Stránský vzkazuje...

12.9.2013 / Příběhy bezpráví

Pamětníků nacistické a komunistické perzekuce je mezi námi, bohužel, stále méně. Využijte proto jedinečné příležitosti se s nimi v rámci Měsíce filmu na školách setkat. Nevíte jak na to? Natočili jsme pro vás krátký vzkaz spisovatele, scénáristy, dramatika a bývalého politického vězně Jiřího Stránského.

Specielní informační lekce Jak se dělá Měsíc filmu na školách předstvuje nejen pana Stránského. Navíc přináší užitečné rady a doporučení, vycházející z našich zkušeností a praxe pedagogů, kteří porojekce filmů o moderních československých dějinách a následné besedy s pamětníky pravidelně organizují.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.