Jak se dělá Měsíc filmu na školách?

1.10.2013 / Příběhy bezpráví

Do Měsíce filmu na školách se dosud přihlásilo více než 400 základních a středních škol z celé České republiky. Pedagogové i jejich žáci plánují, jakým způsobem akci na své škole pojmou. Proto jsme pro vás připravili užitečné Rady a doporučení, které vychází nejen z našich zkušeností, ale především z praxe pedagogů, kteří projekce dokumentárních filmů a besedy s pamětníky pravidelně organizují.

Rady a doporučení jsou součástí specielní audiovizuální lekce Jak se dělá Měsíc filmu na školách. V lekci můžete mimo jiné najít krátké video Jiří Stránský vzkazuje a řadu dalších doprovodných materiálů.

Přihlaste se i vy do Měsíce filmu na školách 2013!

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.