Prodloužili jsme přihlášky do Měsíce filmu na školách

7.10.2013 / Příběhy bezpráví

Do Příběhů bezpráví - Měsíce filmu na školách 2013 se k dnešnímu dni přihlásilo 539 základních a středních škol z celé České republiky. Zapojené školy získají zdarma jeden film o moderních čs. dějinách na DVD a řadu bonusových materiálů: film Normalizační loutka, třídílné drama Hořící keř a příručku Příběhy bezpráví - Propaganda. Získejte tyto materiály i vy. Prodloužili jsme pro vás termín přihlášek.

Přihlaste se do Měsíce filmu na školách. Pokud budete mít jakékoli otázky, neváhejte se na nás obrátit telefonicky na lince: 222 350 843, nebo e-mailem na: info@pribehybezpravi.cz. Rádi vám s čímkoli pomůžeme.

Na akci na vaší škole se můžete připravit také díky specielní audiovizuální lekci Jak se dělá Měsíc filmu na školách. Její součástí jsou užitečné Rady a doporučení vycházející ze zkušeností a praxe pedagogů, kteří projekce dokumentárních filmů a besedy s pamětníky pravidelně organizují.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.