Cena Příběhů bezpráví

18.1.2018 / Příběhy bezpráví

Oceňte statečné lidi, kteří se postavili komunistickému režimu, a nominujte je na Cenu Příběhů bezpráví!

Znáte někoho, kdo se v minulosti nezalekl, pevně stál za svými hodnotami a odporoval komunistickému režimu? Je to třeba váš příbuzný, soused, někdo, kdo byl u vás ve škole na debatě nebo ho znáte úplně odjinud? Nominujte ho či ji na Cenu Příběhů bezpráví.

Pokud jste vyučující a víte, že se Vaši žáci a studenti s někým takovým potkali, nebo je chcete k nominování inspirovat, využijte jednoduchý pracovní list.

Ze zaslaných nominací bude v druhé polovině roku vybírat studentská porota tři laureáty, kterým ocenění následně předá na slavnostním večeru. Nominace mohou zasílat mladí lidé do 30ti let.

 

Podívejte se na fotogalerii z předávání ocenění v roce 2017 a zjistěte o Ceně Příběhů bezpráví více.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.