Na školních projekcích v Praze praskly první bubliny

2.3.2015 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Přestože festival Jeden svět bude oficiálně zahájen až dnes večer, školní projekce v Praze jsme odstartovali už ráno. První den bylo ve všech šesti festivalových kinech opravdu rušno, školní projekce v Praze navštívilo 1 452 dětí a jejich učitelů.

Stihli jsme toho skutečně hodně - natáčení reportáže do Zpráviček (bude se vysílat dnes večer 2. března v 18:40 na ČT :D) a Planety YÓ do České televize. Na diskusi k nejžádanějšímu filmu Jednoho světa pro studenty Bojovnící ze severu přišel debatovat s mladými diváky režisér snímku Søren Steen Jespersen.

Podívejte se na fotogalerii z prvního dne školních projekcí.

Pokud se na školní projekce chcete se svými žáky přihlásit, sledujte informace na našich webových stránkách.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.