V regionech promítáme aktuální film o změnách klimatu

16.3.2015 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Během festivalu Jeden svět 2015 promítáme pro studenty dokumentární film ThuleTuvalu, který se po víkendových událostech na tichomořském souostroví Vanuatu stal více než aktuální. Neváhejte a seznamte své žáky s tím, jaké nebezpečí hrozí kvůli tání ledovců v Grónsku malým ostrovním státům v jihovýchodní Oceánii.

Souostroví Vanuatu zasáhla o víkendu ničivá tropická bouře, k níž přispěly změny klimatu a která se podle prvních odhadů v článku na iDNES.cz dotkne životů 150 000 lidí.

Film ThuleTuvalu vypráví o grónském městečku Thule – nejseverněji obývaném místě na Zemi – a o polynéském ostrovním státě Tuvalu. Přestože jsou místa od sebe vzdálená 11 tisíc kilometrů, jsou osudově propojena. Tající led v Gronsku zvedá hladiny oceánu, který brzy zaplaví nízko položené tichomořské ostrovy.

Podívejte se na ukázku a vezměte na film žáky do kina. Právě promítáme v regionech, kam se festival Jeden svět 2015 společně se školními projekcemi přesunul. Seznam termínů projekcí v jednotlivých festivalových městech a regionálních koordinátorů včetně kontaktů naleznete na stránkách jsns.cz.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.