Motivujte žáky k větší občanské aktivitě

18.3.2015 / Vzdělávání vyučujících

Na duben jsme pro vás připravili semináře k projektu Kdo jiný?, které se zaměří na podporu občanské angažovanosti mladých lidí. Semináře akreditované Ministerstvem školství se uskuteční v Praze, Brně a Ostravě.

Všímat si svého okolí, nebýt lhostejný, umět prosadit svůj nápad a názor, naslouchat druhým, dotáhnout věci až do konce, zorganizovat si čas, poučit se z neúspěchu – to vše se žáci učí v projektu Kdo jiný?,“ říká učitelka Andrea Pilichová ze Základní školy T. G. Masaryka v Bílovci.

Pokud se chcete dozvědět, jak se žáci mohou  podílet na  řešení konkrétního společenského tématu nebo o tom, jak žáky motivovat, aby byli sami ve společnosti aktivní, pak se přihlaste na některý z našich jednodenních seminářů. Pořádáme je: 9. 4. Brně, 16. 4.Praze a 30. 4. v Ostravě.

Získáte také praktické dovednosti v oblasti vzdělávání prostřednictvím dokumentárních filmů a naučíte se pracovat s audiovizuálními lekcemi zaměřenými na občanskou angažovanost. V praxi si vyzkoušíte některé aktivity do hodin a naučíte se snadno orientovat na našem audiovizuálním portále. Semináře povede zkušená lektorka a pedagožka Vlasta Vyčichlová. Účastníkům proplatíme jízdné a zajistíme stravování během celého dne.

Máte-li zájem se přihlásit, kontaktujte koordinátorku projektu Kristinu Němcovou na kristina.nemcova@jsns.cz, anebo se rovnou přihlaste na jsns.cz.  

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.