Připravili jsme pro vás skvělé nové filmy!

23.6.2015 / Filmové kluby / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Pro příští školní rok jsme pro vás připravili sedm nových filmů, které se promítaly na festivalu Jeden svět 2015. Neváhejte a nakoukejte je již teď, ať se parádně připravíte!

Můžete shlédnout film Hlas za kozu o keňských přípravách a intrikách studentů, kteří hodlají kandidovat ve školních volbách nebo drsný snímek Putinovy „Děti 404" o nelehké situaci LGBT komunity mladých lidí v Rusku nebo Made in BY o životě běloruských umělců v  totalitním režimu. Dále pro vás připravujeme snímky Jenica a Perla o romských kamarádkách se zálibou v tanci, film Bojovníci ze severu o mladých lidech z Evropy, kteří se v posledních letech přidávají k radikálním islamistickým skupinám,  vizuálně působivý ekologický film Thule Tuvalu o tom, jaké má tání ledovců dopad na každodenní život lidí a snímek Hiphop-erace o tom, jak se novozélandští senioři, jejichž věkový průměr se blíží devadesátce, zúčastní hiphopové soutěže.

ehož věkový průměr se blíží devadesátcezúčastní hiphopové soutěže.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.