Využijte naši AV lekci „Jak se dělá projekce s debatou.“

23.10.2015 / Příběhy bezpráví

Zapojili jste se do Měsíce filmu na školách a připravujete projekci dokumentu a debatu s hostem? Podívejte se do lekce Jak se dělá projekce s debatou.

Jak správně pracovat s projekcí, jak vést debatu s hostem a proč je vůbec vhodné zvát mezi studenty pamětníky? Lekce vám přinese užitečné rady a doporučení vycházející z našich zkušeností a praxe pedagogů, kteří projekce a besedy pravidelně organizují. Materiály vám objasní, jak se na besedu připravit, jak zvládnout její průběh a vzbudit zájem o dané téma.

„Já můžu o sobě říct, že jsem profesionální vypravěč, protože jsem spisovatel. Ti ostatní nejsou a mluví, jak jim zobák narostl, jak jim srdce a duše narostly…  Říkají to, co si pamatují, a to co v nich je zasuto, a ty jizvy, které je bolí… Já si myslím, že toto zachytit, to je jedinečné a už se to nikdy nebude opakovat a všechny prosím o to, aby to dělali.“ říká Jiří Stránský - spisovatel, režisér a dramatik, který v komunistických lágrech strávil deset let. 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.