Otevřeli jsme přihlašování na Cenu příběhů bezpráví 2016

6.11.2015 / Příběhy bezpráví

Další Ceny Příběhů bezpráví budeme sice předávat až za rok, nicméně osobnosti na ně můžete nominovat už teď. Ročník 2016 jsme se rozhodli věnovat Josefu Toufarovi.

Během Měsíce filmu na školách se řada z vás potká se zajímavými lidmi – pamětníky, kteří se v minulosti dokázali postavit tlaku komunistického režimu, a zaslouží si za to naši úctu a uznání. Nominujte takové osobnosti, se kterými se potkáte, společně se svými studenty na Cenu Příběhů bezpráví 2016! Stačí, když vyplníte online formulář a přiložíte krátký popis životního příběhu nominovaného. Veškeré informace se dozvíte zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.