Registrujte se ke Studentským volbám

31.8.2016 / Studentské volby

Víte, že letos můžou volit i středoškoláci? Krajské Studentské volby se konají 20.–21. září 2016 na středních školách po celé ČR, a to včetně Prahy. Uspořádejte Studentské volby i na vaší škole! Registrovat se můžete do 14. září 2016.

Studentské volby probíhají na gymnáziích, SOŠ a SOU před vybranými reálnými volbami. Zúčastnit se jich můžou studenti starší 15 let. Naším cílem je, aby se na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb studenti seznámili se základními demokratickými principy, uvěřili v sílu svého hlasu a poznali možnosti ovlivňování života ve svém okolí.

Přidejte se ke stovkám škol z celé republiky, které se v letošním roce chystají volit.

Volte, promítejte, diskutujte – připravte své žáky našimi volbami nanečisto na první opravdové volby.

V průběhu září rozešleme přihlášeným školám balíčky s informačními, metodickými a propagačními materiály. Hlasovací lístky všem doručíme přibližně týden před volbami.

Již nyní si na našem webu můžete některé materiály stahovat v elektronické podobě.

Všechny potřebné informace najdete na stránkách projektu. V případě dotazů nás kontaktujte na adrese ester.pekna@jsns.cz nebo telefonním čísle +420 226 200 438.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.