Poslední volná místa na semináři České televize

4.11.2016 / Příběhy bezpráví

Ve spolupráci s Českou televizí pořádáme 8. listopadu seminář pro učitele Audiovizuální materiály České televize ve výuce. Na semináři jsou poslední volná místa, nepropásněte příležitost nahlédnout do zákulisí největšího českého veřejnoprávního média a debatovat s jeho experty. Seminářem budou provázet lektoři České televize, kteří představí, jaké jsou možnosti interaktivních prvků  ivysílání, jak se s nimi dá pracovat ve vyučování a jak vzniká zpravodajství.

Lektorka Jednoho světa na školách pak uvede film Swingtime, který je i v letošní nabídce Měsíce filmu na školách. Součástí programu bude také prohlídka budovy a studií České televize.

Program a přihlášku naleznete na našich stránkách v sekci semináře.

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.