Letošní studentská porota je připravena

1.3.2019 / Festival Jeden svět - projekce pro školy

Vedle různých porot festivalu Jeden svět má své místo i porota studentská, která předává Cenu studentské poroty jednomu filmu z kategorie Jeden svět pro studenty a studentky.

V letošní sestavě studentských filmů se o přízeň poroty poperou opět filmy s různorodými tématy. Film Anoteho archa se dotýká environmentálního tématu, Followme se zabývá popularitou na sociálních sítích, Reds do toho je film o znásilnění na americké univerzitě, EXIT - dát extremismu sbohem pojednává o problematice vystoupení členů z extremistických hnutí a poslední, Absurditou proti absurditě, vypráví o občanském aktivismu. 

V porotě letos zasednou 3 členové - osmnáctiletá Ester Hadašová z Police nad Metují, sedmnáctiletý Ondřej Nykl z Prahy a osmnáctiletá Nikola Hlavatá z Náchoda. 
Přejeme jim hodně štěstí při výběru!

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.