Týdny mediálního vzdělávání 2019 odstartovaly debatou s novináři

21.5.2019 / Mediální vzdělávání

Jak novináři pracují? Čím jsou specifická veřejnoprávní média? Podívejte se na panelovou debatu se známými novináři. 

Jejími hosty byli: šéfredaktorka ČTK, Radka Marková, šéfredaktor Deníku N, Pavel Tomášek, a redaktorka Českého rozhlasu Marie Bastlová. Pusťte si záznam debaty a poslechněte si, jaká všechna témata stihli během 60 minut probrat.

Vyučujete na střední škole nebo na druhém stupni základní školy? Pak jsou tu Týdny mediálního vzdělávání právě  pro vás. Přečtěte si více o aktivitách, které nabízíme, a rozvíjejte díky debatám s novináři, exkurzím do redakcí, workshopům či promítáním dokumentárních filmů mediální gramotnost svých žáků. Přihlašování je otevřeno do 1. 6., případně do naplnění kapacit spolupracujících novinářů 

 

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.