Sledujte online debatu odborníků na téma „Děti v digitálním světě“

23.11.2020 / Mediální vzdělávání

V úterý 24. listopadu krátce po deváté hodině začne živý přes panelové debaty, která se uskuteční v rámci online konference V digitálním světě.

Debatu bude moderovat vedoucí redaktor České televize Luboš Rosí, kterého znáte například z pořadu Newsroom ČT24. Spolu s hosty budeme hledat odpovědi na to: 

  • jak mladší děti tráví svůj čas v digitálním světě,
  • jaká jsou pravidla bezpečného chování na internetu,
  • jaký vliv mají digitální technologie na dětský svět
  • a jaká je úloha učitelů v oblasti rozvíjení digitální a mediální gramotnosti nejmladších žáků. 

Živý přenos můžete veřejně sledovat na facebookové stránce JSNS nebo webu konference, kde můžete již teď pokládat své dotazy. Navážeme na ni ukázkou nabídky našich materiálů a aktivit k mediálnímu vzdělávání pro první stupeň základních škol.

Sledujte debatu zde.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.