Připravili jsme pro vás tipy a doporučení k distanční výuce

22.1.2021 / JSNS

Uvědomujeme si, že je tato doba náročná jak pro žáky a studenty, tak i pro vyučující. Kromě klasické přípravy do výuky se učitelé musí správně připravovat i na všechna technická a online zákoutí, která nás občas zlobí, i když děláme vše správně. Po přechodu na distanční výuku jakoby se roztrhnul pytel s komunikačními platformami - Microsoft Teams, Google Classroom a jiné. Jak si ale vybrat a nastavit komunikační platformu správně? Jak zabezpečit videokonferenci? A jak na komunikaci online, tak aby se všichni zúčastnění navzájem pochopili?

Stává se Vám, že uprostřed hodiny vyvoláte žáka, a ve chvíli jeho odpovědi přestane fungovat mikrofon? Nebo se naopak stává, že žáka přijdou zkontrolovat rodiče a vy slyšíte jejich konverzaci, i když se to zrovna nehodí? Věděli jste například, že v takové situaci je u některých platforem možné využít funkce ztlumit ostatní/mute? Věděli jste, že i v online prostředí je možné, aby žáci pracovali v menších či větších skupinách a navzájem se v práci nerušili?

V návaznosti na zkušenosti ze dvou koronavirových vln a dlouhodobě zavřených škol jsme připravili komplexní souhrn tipů, návodů a rad, jak na distanční výuku.

A co všechno v souhrnném materiálu naleznete? 

  • technické zabezpečení online výuky 
  • obecná pedagogická doporučení pro distanční výuku 
  • speciální check-list k videokonferenci 
  • tipy, jak učit na dálku s JSNS

 

 

Prohlédněte si Doporučení pro vyučující k distanční výuce.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.