Zaznamenejte příběhy pamětníků

4.1.2017 / Příběhy bezpráví

Od února do června bude probíhat další ročník projektu Z místa, kde žijemeV něm žákovské a studentské týmy zpracovávají příběh pamětníka či pamětníků ze svého okolíVzhledem k 40. výročí vzniku Charty 77 budou žáci letos hledat příběhy těch, kteří vzdorovali komunistickému režimu podpisem Charty, zapojením se do různých protistátních skupin, distribucí letáků, aktivní účastí v kulturní opozici apod.

Projekt Z místa, kde žijeme, který se letos koná již posedmé, je určen žákům druhého stupně základních škol a studentům středních škol. Žákovské a studentské týmy v něm zmapují vzpomínky pamětníka nebo pamětníků žijících v jejich okolí. Zdokumentují jejich příběh a doplní ho o nejrůznější dobové materiály. Důležitou součástí projektu je i setkání týmů a sdílení zkušeností.

Sestavte tým a přihlaste se! Přihlášku a popis toho, co vás čeká, najdete na stránkách projektu.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.