Přihlaste se na konferenci Mediální vzdělávání a české školství

25.1.2017 / Vzdělávání vyučujících

Jak se proměnil svět médií s rozmachem nových technologií? Reaguje na tyto změny mediální výchova, která je už 10 let součástí RVP? Pokud vás zajímají odpovědi, přihlaste se na konferenci, kterou pořádáme 22. února v Goethe-Institutu v Praze.

Cílem konference je reflektovat aktuální stav mediální výchovy na českých základních a středních školách a poskytnout vyučujícím inspiraci, jak je možné k výuce přistupovat.

V programu nabídneme výsledky aktuálního průzkumu stavu mediální výchovy na českých středních školách, dvě panelové debaty, prezentaci organizací, které se mediálnímu vzdělávání věnují, nebo projekci filmu s besedou s hostem.

Pro zájemce je připraven workshop, na kterém budeme pracovat s aktuálními mediálními tématy. 

Konference je zdarma, ale je nutné se na ni registrovat. Podrobné informace a přihlašovací formulář najdete na jsns.cz/konference.

Válka na Ukrajině

Materiály JSNS k ruské vojenské invazi

V souvislosti s aktuálními událostmi na Ukrajině jsme z portálu JSNS.CZ vybrali dokumentární filmy, lekce, materiály a aktivity do hodin a také řadu doporučení pro vyučující k tomu, jak s žáky mluvit o válečném konfliktu, uprchlících, mediální manipulaci a propagandě. Na stránce Válka na Ukrajině najdete speciálně připravený výběr lekcí k současné situaci spolu s aktivitami do hodin nebo publikaci Podoby ruské propagandy. Nabídku materiálů budeme průběžně rozšiřovat.